V SYMPOZJUM TLMZ – KLAWITERAPIA

autor: Janusz Kołodziejczyk

W ciągu ostatnich kilkunastu lat, wiedza na temat akupunktury i metod pokrewnych, została w Polsce prawie zapomniana. A szkoda, bo w ten sposób można bez działań ubocznych – poprawić, albo wręcz odzyskać zdrowie. Warto może więc zadbać, aby ponownie zaistniała w Polsce świadomość, iż w bezpieczny i prosty sposób można zadbać o siebie. Zwłaszcza KLAWITERAPIA – będąca sumą wszystkich systemów akupunktur, jest tu najbardziej godna polecenia. Autorem klawiterapii, jest polski psycholog – dr Ferdynand Barbasiewicz (http://www.klawiterapia.com/pl/). W 1993 roku, zademonstrował on skuteczność swojej metody – uzdrawiając w warszawskiej Klinice AIDS, pacjenta z pełnoobjawowym zespołem tej choroby. Był to pierwszy na świecie taki wypadek. Powinien on ściągnąć uwagę całego świata, ale tak się nie stało. Zabroniono personelowi ujawniać ów fakt, grożąc pozbawieniem pracy. Doktor Barbasiewicz dysponuje do dziś dokumentacją tej terapii, na wypadek, gdyby jednak ktoś chciał się tym faktem zainteresować – bo jak dotąd, opisano na świecie jeszcze tylko dwa podobne przypadki wyzdrowienia tak bardzo chorych osób – a ten pozostał bez echa. I mimo iż doktor Barbasiewicz i ja – mówimy wciąż o tym, to nikogo to jeszcze nie zainteresowało! KURIOZALNE, bo przecież, mogło by to być przewartościowaniem medycyny. Światowej medycyny! Klawiterapia mogła by dać ludzkości nową jakość leczenia, ale mimo wieloletnich – niemal heroicznych wysiłków popularyzatorskich ze strony – głównie doktora Barbasiewicza (i nieco moich), efekt jest skromny (choć może, jak na zaangażowanie tylko dwóch osób – jest to sporo).

21 maja tego roku – w Bydgoszczy, odbędzie się piąte już Sympozjum Towarzystwa Lekarzy Medycyny Zintegrowanej, które zostanie poświęcone właśnie klawiterapii.

Rozpocznie je twórca klawiterapii, dr Ferdynand Barbasiewicz. Będzie miał wykład i pokaz metody. Znając jednak doktora, to należy oczekiwać też wielu dygresji z jego bogatego życia. Jest on człowiekiem wielu talentów, właścicielem fenomenalnych patentów, z których jest znany na całym świecie i życiorysu; pełnego niezwykłych wydarzeń, godnych sensacyjnego serialu przygodowego. Przedstawi on oczywiście metodę, w postaci takiej, jak ją obecnie uprawia (bo cały czas zdobywa nowe doświadczenia i poprawia oraz ulepsza – to co można ulepszyć i zmienić), oraz wiele oryginalnych pomysłów terapeutycznych, którymi dzieli się cały czas ze światem. Nie będąc lekarzem, jest obserwowanym i cytowanym przez różne czasopisma medyczne na świecie – np. THE LANCET. Obecne naukowe wizje doktora Barbasiewicza (nie tylko w zakresie medycyny), intrygują wielu naukowców na świecie, czekając na potwierdzenie. Jego hipotezy zweryfikuje czas, a puki co – klawiterapia pozostaje do dyspozycji nas wszystkich.

Po nim, zaprezentuje swoją wersję metody Janusz Kołodziejczyk – młodszy od mistrza, kontynuator jego dzieła. Śladem wczesnej współpracy obu terapeutów, jest pierwszy rozdział w podręczniku klawiterapii doktora Barbasiewicza – autorstwa doktora Kołodziejczyka, który jest człowiekiem o innej wiedzy; lekarzem z ponad czterdziestoletnim doświadczeniem w dziedzinie akupunktury (był redaktorem naczelnym czasopisma Polskiego Towarzystwa Akupunktury – AKUPUNKTURA POLSKA). Obecnie założył Polską Szkołę Refleksoterapii, w której uczy podstaw klawiterapii (http://www.polskaszkolarefleksoterapii.pl).

Następnym wykładowcą będzie Andrzej Frydrychowski – znany nam naukowiec; prof. dr hab. n. med., chirurg i fizjolog, emerytowany kierownik Zakładu Fizjologii Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku, członek honorowy Polskiego Towarzystwa Akupunktury, ekspert w tej dziedzinie. Konstruktor programu i urządzenia diagnostycznego dla akupunkturzystów, za które otrzymał medal na Światowej Wystawie Wynalazczości w Genewie, posiadacz wielu patentów i autor licznych prac naukowych. Obecnie prezes TLMZ. Omówi on zjawiska fizjologiczne wywoływane klawiterapią. Wyjaśni; jakich zmian w organizmie można oczekiwać uciskając skórę. Możliwość obiektywnego rejestrowania stanu organizmu; przed, w trakcie i po zabiegu; prostymi w obsłudze i tanimi urządzeniami – jest fundamentem poznania mechanizmów samoleczenia organizmu, uruchamianych klawiterapią.

Dwaj pozostali wykładowcy, przedstawią możliwości zastosowania dwóch takich systemów diagnostycznych.

Fizjoterapeuta; mgr Edmund Cichomski, omówi zasady Ryo Do Raku – metody opracowanej przez japońskiego lekarza akupunkturzystę – Nakataniego, u którego w Japonii przed laty, zdobywał tę wiedzę. Od tego czasu wykonał kilkanaście tysięcy takich diagnoz, na podstawie których leczył skutecznie swoich pacjentów, którymi byli m.in. strzelcy kadry Polski – o których dbał przez lata. Należeli do nich polscy mistrzowie olimpijscy i świata, ale też osoby uprawiające wyczynowo foteling ;). Metoda Ryo Do Raku polega na pomiarze przewodności elektrycznej skóry w punktach akupunktury – na nadgarstkach i w okolicy stawów skokowych stopy. Jest nieinwazyjna i niebolesna. Zbliżona w swoim zamyśle do badania EEG czy EKG.

Następne wystąpienie będzie poświęcone Cleue Medical – współczesnej metodzie diagnozy opartej na EKG. Wykładowcą będzie Jacek Kościółek – jej propagator na terenie Polski. Metoda ta, pozwala śledzić subtelne zmiany czynnościowe organizmu, jakie zachodzą w trakcie i po zabiegu klawiterapii – np. bieżącą sprawność przyswajania pokarmu z jelit, bieżące przyswajania tlenu przez komórki, wpływ na przemianę materii poprzez optymalizację procesów komórkowych, oraz wpływ na energetykę organizmu.

Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w spotkaniu, gdyż uczestnicy będą mogli nie tylko dowiedzieć się wiele na temat klawiterapii, ale i poznać metodę od strony praktycznej – gdyż wykładowcy przewidują w swych wystąpieniach warsztaty. Doktor Kołodziejczyk np. zademonstruje technikę zastosowania klawiterapii w ostrej niewydolności płuc, w przebiegu wirusowego zapalenia płuc – jako metodę ratującą życie. Po Amantadynę może każdy pójść do apteki (jeśli tam będzie…), zaś klawiterapii na receptę nie ma – trzeba się tego nauczyć. Organizatorzy, przewidują taką naukę.

Koszt udziału w spotkaniu, to 250 zł.

Organizatorami konferencji są: Towarzystwo Lekarzy Medycyny Zintegrowanej, Polska Szkoła Refleksoterapii, Centrum Klawiterapii „ŹRÓDŁO” i Towarzystwo Klawiterapii.


Zapraszamy…